Ravne na Koroškem

Josef Eder postavil nov rekord teka na Čečovje
05.12.2022 03:00 Uredništvo

Mladinski svet Ravne na Koroškem je v soboto organiziral že 8. Miklavžev tek po CIK - CAKU na Ravnah na Koroškem.

Štirideset tekmovalcev se je za najboljše uvrstitve v deževnem sobotnem dopoldnevu borilo s 150 stopnicami, ki so jih morali premagati dvakrat zapovrstjo.

Absolutni zmagovalec in novi rekorder Miklavževega teka (od leta 2018 je rekord držal Rene Sluga s časom 0:58,42) je s časom 0:56,5 postal Avstrijec Josef Eder. Drugo mesto je s časom 0:57,3 osvojil Lukas Dovnik, tretji pa je bil Anže Koroš s časom 1:03,6. Med dekleti je bila najhitrejša Tina Vrhovnik s časom 1:20,5. Drugo mesto je s časom 1:40,8 dosegla Lah Ksenija, tretja najhitrejša med ženskami pa je bila s časom 2:00,4 Živa Ledinek. Najmlajša tekačica je bila komaj dve leti stara Ajša Navotnik (2020), najstarejši tekmovalec, ki je stopnice premagal v zavidljivem času 2:47,4 pa je bil Ante Bilobrk (1946). Medalje in pokale najhitrejšim tekačem je podelil župan Občine Ravne na Koroškem, dr. Tomaž Rožen.

Za prigrizek in vroč čaj so poskrbeli člani Medgeneracijskega centra Ravne na Koroškem, prireditev je povezoval moderator Jurij Berložnik, manjkal pa ni niti dobri mož, Miklavž, po katerem je tek tudi dobil ime. Skupaj s spremljevalcem, angelčkom, sta med obiskovalce in tekmovalce razdelila sladka darilca.